پديده های علمی در قران ۴-قسمت آخر

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

بنام خدا

 

پديده های علمی در قران ۴-قسمت آخر

 

حیوانات و پرندگان بصورت اجتماع زندگی میکنند

هيچ جنبنده‏اى در زمين، و هيچ پرنده‏اى كه با دو بال خود پرواز مى‏كند، نيست مگر اينكه جوامعی همانند شما هستند. ما هيچ چيزرا در اين كتاب، فرو گذار نكرديم; سپس همگى به سوى پروردگارشان محشور مى‏گردند. انعام (38)

تحقیقات نشان داده است که حیوانات و پرندگان بصورت یک اجتماع ( دست جمعی ) زندگی میکنند یعنی  باهمدیگر کار میکنند و زیست میکنند.

عسل در داخل شکم زنبور تولید میشود-  عسل و اثر شفا بخش ان

 از زمانی که دانشندان پی بردند عسل در شکم زنبور تولید میشود ، تنها دو قرن میگذرد. پیش از ان مردم گمان میکردند که عسل مواد زائد بدن زنبور است . 1400 سال پیش در قران به تولید عسل در شکم زنبور اشاره شده :

و پروردگار تو به زنبور عسل الهامنمود كه: از كوه‏ها و درختان و داربستهايى كه مردم مى‏سازند، خانه‏هايى برگزين(68)

سپس از تمام ثمرات (و شيره گلها) بخور و راه‏هايى را كه پروردگارت براى تو تعيين كرده است، براحتى بپيما «از درون شكم آنها، شرابی  با رنگهاى مختلف خارج مى‏شود كه در آن، شفا براى مردم است; به يقين در اين امر، نشانه روشنى است براى جمعيتى كه مى‏انـديشند. نحل  (69)

نکته جالب اشاره به " شفا بخش بودن " عسل میباشد . امروزه ما میدانیم که عسل خاصیت درمانی و ضدعفونی کننده دارد . روس ها در جنگ جهانی دوم بر روی زخم هایشان عسل میگذاشتند. علاوه بر این عسل منبع فروکتوز و ویتامین کا میباشد . مطالبی که در قران در مورد عسل ذکر شده بسیار پیشتر از زمانی بود که خواص عسل را کشف کردند .

 

گردش خون و تولید شیر

قران ششصد سال پیش از کشف سیستم گردش خون نازل شد. لیکن ایه ای وجود دارد که مواد اصلی سازنده شیر را مطابق با یافته های امروزی  بیان  میکند.

در بدن پس از انجام واکنش های شیمیایی  ، موادی که از غذا استخراج شده اند  بعضی مواقع   توسط  کبد – بسته به طبیعت شیمیایی انها-  از طریق سیستمی پیچیده وارد جریان خون میشوند. خون، این مواد را به تمامی اندامهای بدن منجمله غدد تولید شیر انتقال میدهد . به عبارت ساده تر،  مواد خاصی از محتویات روده وارد مجرای  دیواره روده ای شده  و این مواد توسط جریان خون به اندامهای مختلف منتقل میشوند

در وجود چهارپايان، براى شما (درسهاى) عبرتى است: از درون شكم آنها، از ميان غذاهاى هضم‏شده و خون، شير خالص و گوارا به شما مى‏نوشانيم. نحل  (66)

توصیف قران درمورد تولید شیر در چهارپایان کاملا با انچه که علم فیزیولوژی نوین بدان دست یافته، مطابقت دارد

جنسیت جنین توسط مرد تعیین میشود

مدتهاست که با توجه به پیشرفت علوم ثابت شده جنسیت جنین ، تنها توسط اسپرم مرد تعیین میگردد و تخمک زن نقشی در تعیین جنسیت کودک ندارد. در روزگارانی که مردان ، همسران خود را به دختر زا بودن ! محکوم!! میکردند خداوند در کتاب خود مرد را تایین کننده جنسیت کودک معرفی میکند.

و اوست كه دو زوج نر و ماده را آفريد... (45)

از نطفه‏اى که فرومی ریزد.- من نطفة اذا تمنى – نجم  (46)

فعل " تمنی"-Tumna_ حالتی است که فقط در مورد خروج اسپرم مرد بکار برده میشود

آيا او نطــفه‏اى از منـــى كه (در رحم)  ریختــــه شده بـــــود ، نبـــــود  الم یک نطفه من منی یمنی-  (37)

سپس بصورت خون بسته در آمد، و خداوند او را آفريد و موزون ساخت، (38)

و از او دو زوج مرد و زن آفريد . قیامه (39)

در این ایه مجددا بوضوح  ذکر شده که نطفه مرد تعیین کننده جنسیت جنین است

 

سه غشاء محافظ جنین

 او شما را از يك نفس آفريد، و همسر ان انسان را  را از  او خلق كرد; و براى شما هشت زوج از چهارپايان ايجاد كرد; او شما را در شكم مادرانتان آفرينشى بعد از آفرينش ديگر، در ميان تاريكيهاى سه گانه، مى‏بخشد! اين است خداوند، پروردگار شما كه حكومت از آن اوست; هيچ معبودى جز او نيست; پس چگونه از راه حق منحرف مى‏شويد؟ . زمر (6)

برطبق علوم جنین شناسی ، جنین توسط سه غشاء  مختلف محافظت میشود این سه غشاء عبارتند از:

دیواره بطنی قدامی مادر

دیواره رحمی

غشاء آمنیو کوریونی

 در قران به این غشاء های محافظ  سه گانه ، با عبارت تاريكيهاى سه گانه اشاره شده است.

مطالبی که در طی این چهار گفتار بررسی شد گزیده پدیده های علمی بود که در قران بانها اشاره شده.  بسیاری از دستاوردهایی که  بشر با تحقیقات فراوان و طی سالها و بکمک تکنولوژی نوین بانها دست یافته، 1400 سال پیش با ظرافت خاصی در قران بیان شده است . وجود چنیت موضوعات علمی بوضوح ثابت میکند که قران سرچشمه  الهی داشته و نمیتواند ساخته دست بشر باشد . اگرچه قران کتاب علوم نیست بلکه کتاب ایات است که انسانها را به تفکر و تدبر در پیرامون خود دعوت میکند .  

 مسلما در آفرينش آسمانها و زمين، و آمد و رفت شب و روز، نشانه‏هاى (روشنى) براى خردمندان است. ال عمران  (190)

در تهیه این چهار گفتار از منابع ذیل استفاده شده است:

قران و علوم نوین-  دکتر ذاکر نائیک

کتاب مقدس ، قران و علم  - دکتر موریس بیوکیل

 

پایان .

/ 0 نظر / 16 بازدید