سال نو مبارک !

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 بنام خدا

 

مسیحیان ماه دسامبر را بعنوان سالروز تولد عیسی (ع) جشن میگیرند ولی از شواهد اینگونه بنظر میرسد که تولد ایشان  در ماهی بغیر از ماه دسامبر بوقوع پیوسته  باشد  بعنوان مثال  در انجیل لوقا در باب دوم میخوانیم:

 

هنگامی که در بیت لحم بودند وضع حمل مریم فرارسید ...در دشتهای اطراف ان شهر ، چوپانانی بسر میبردند و در شب از گله خود مراقبت میکردند

 

هیچگاه در یهودیه در ماه دسامبر و حتی در نوامبر و اواخر اکتبر نیز چوپانان گله های خود راانهم  در شب بیرون نمی اورند

 بنابراین از ایه فوق میتوان اینگونه نتیجه گیری کرد که در زمان تولد مسیح(ع) هنوز فصل سرما آغاز نشده بود و عیسی(ع) قبل از اواسط اکتبر متولد شده  . و دیگر اینکه در قران میخوانیم بعد از تولد عیسی (ع) خداوند به مریم میفرماید:

 

" تنه اين درخت خرما را تکان بده تاخرماهاى رسيده براى تو بریزد."(مریم 25)

 

و از این آیه هم میتوان نتیجه گرفت که عیسی (ع) در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر بدنیا آمده زیرا در این زمان است که در خاور میانه خرما ها انقدر رسیده میشوند  از درخت میریزند

 

ولی بهرحال صرف نظر ازتمام این مسائل و صرف نظر از اینکه این اعیاد ریشه در میترائیسم داشته یا نداشته،  این تاریخ ، مبدایی است که پذیرفته شده و بعنوان تاریخ تولد یکی از عزیز ترین فرستاده های خدا و اغاز سال نو ی میلادی جشن گرفته میشود. مهم اینست که مسیح آمد و پیام را آورد حالا کی آمد چه فرقی میکند. هر زمانی که باشد مبارک است و فرخندگی  را باید جشن گرفت. پس سال نو مبارک!

 

سوره مبارکه آل عمران :

چنین بود که فرشتگان گفتند ای مریم خداوند تو را به کلمه خویش که نامش مسیح عیسی بن مریم است و در دنیا و آخرت آبرومند و از مقربان است، بشارت میدهد (45)

و در گهواره و در میانسالی با مردم سخن میگوید و از شایستگان است (46)

(مریم) گفت پروردگارا چگونه مرا فرزندی باشد ، حال انکه دست هیچ بشری به من نرسیده است ، گفت خداوند بدینسان هر چه را بخواهد می افریند (و) چون اراده او بکاری تعلق گرفت ، به ان میگوید موجود شو ، و بیدرنگ موجود میشود(47)

به او کتاب آسمانى، حکمت، تورات و انجيل  خواهد آموخت."(48)

 
پیامبری است  بر بنى اسرائيل(که به انان میگوید) "من با نشانه اى از جانب پروردگارتان نزد شما مى آيم ، من براى شما از گل شکل پرنده اى خلق مى کنم، سپس در آن مى دمم و آن با اجازه خدا بصورت پرنده اى زنده در مى آيد. من با اجازه خدا بينايى را به کور باز مى گردانم، جزامى را شفا مى دهم و مرده را زنده مى کنم. من مى توانم به شما بگويم چه مى خوريد و در خانه هايتان چه ذخيره مى کنيد. اين بايد براى شما مایه آگاهی و عبرت  باشد، اگر مؤمن هستيد".(49)

"همچنین گواهی دهنده بر تورات هستم که پیش روی من است (و بر انگیخته شده ام) که بعضی از انچه بر شما حرام بود حلال کنم و معجزه ای از سوی پروردگارم برای شما اورم ، پس از خداوند پرواکنید و از من پیروی کنید" (50)

"خدا پروردگار من و پروردگار شماست؛ فقط او را بپرستيد. اين است راه راست."
(51)

 

 

 

فراز هایی از سخنان حضرت عیسی (ع) در انجیل :

 

سفارش به بخشش:

 

اگر برادرت در حق تو خطایی ورزد، او را از اشتباهش آگاه ساز اگر پشیمان شد او را ببخش حتی اگر روزی هفت مرتبه به تو بدی کند و هر بار نزد تو بازگردد و اظهار پشیمانی کند او را ببخش.

 

قدرت ایمان:

 

روزی رسولان به عیسای خداوند گفتند : ایمان مارا زیاد کن

عیسی فرمود : اگر ایمانتان به اندازه دانه ریز خردل میبود میتوانستید به این درخت دستور بدهید که از جایش کنده شده و در دریا کاشته شود و درخت هم از دستور شما اطاعت میکرد  (انجیل لوقا 7- 17:3).

 

/ 0 نظر / 10 بازدید